Blank space
Blank space
Breaking News/ମୁଖ୍ୟ ଖବର:
କେବଳ ନବୀନ ଓ କେବଳ ଶଙ୍ଖ ଆସିଲେ ହିଁ ଆମ ରାଜ୍ୟରେ ଆହୁରି ଉନ୍ନତି ହୋଇପାରିବ୩୬ ନଂ ୱାର୍ଡ ମଧୁସୂଦନ ନଗର ଓ ୟୁନିଟ -୪ ମାର୍କେଟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଜନ ସଂପର୍କ ପଦଯାତ୍ରାଓଡ଼ିଶାରେ ମୋଦୀଙ୍କର ଚିରାଚରିତ ମିଛ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଓ ଫମ୍ପା ଭାଷଣକୁ କଟାକ୍ଷ କଲା କଂଗ୍ରେସମଧ୍ୟରେ ବଢ଼ୁଚି ବଜେପି ଛିଡୁଚି ବିଜେଡିୱାର୍ଡ ନଂ ୪ ର ସମ୍ମିଳିତ ବିଜେପି କର୍ମୀମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ଏକ ସମାବେଶକେୟାର ହସ୍ପିଟାଲ ପକ୍ଷରୁ କେୟାର କନେକ୍ଟ କର୍ମଶାଳା ଆୟୋଜିତପଟିଆ ରାଜାଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ନେଲେ ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀଦୁଇଟି ପଦ୍ମ ଫୁଲ ଚି଼ହ୍ନରେ ମୋହର ମରିବା ପାଇଁ ନିବେଦନ କଲେ ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀନିର୍ବାଚନ ଇସ୍ତହାରରେ ରହୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲା ଘୋଷଣାPARICHAY FOUNDATION-PROJECT -PAVI – DISTRIBUTION DRIVE SUPPORTED BY Shipping corporation of India.ବିଜେପି ଡରରେ ନବୀନ ବାବୁ ଓଡ଼ିଶା ବାସୀଙ୍କୁ ଧୋକା ଦେଇଛନ୍ତିNMIET organizes 17th Athletic Meetସ୍ମାର୍ଟ ଲିଭିଙ୍ଗ୍ ସଲ୍ୟୁସନର ମାନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଟ୍ରାଞ୍ଜେପ ସ୍ମାର୍ଟ ବିଲିଂ ଏବଂ ଆମ୍ପିଓ ପୋଲାଣ୍ଡର ମିଳିତ ଉଦ୍ୟମଓଡ଼ିଶା କୃଷକ ସାଥୀ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ଚେତାବନୀ…ଏଏସିସିଆଇ ର ୩ ଦିନିଆ ସମ୍ମିଳନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛିଆଗାମୀ ୨୦୨୪ ନିର୍ବାଚନ ଉତ୍ତରରୁ ଲଢ଼ିବେ ଦେବାଶିଷ ନାୟକଖୋଲିଲା ଆଭୂଷଣ ଜ୍ବେଲର୍ସ“ଜଗବନ୍ଧୁ ଜରାଶ୍ରମ” ପକ୍ଷରୁ ଶୀତବସ୍ତ୍ର ଓ ରାସନ ସାମଗ୍ରୀ ବଣ୍ଟନପ୍ରଫେସର ରଶ୍ମୀ ମିଶ୍ରଙ୍କ ପୁସ୍ତକ “ୟୁଭିକା” ଉନ୍ମୋଚିତPoetry Collection “YUVAIKA” Launched
Blank space

ରାଜଧାନୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଓଡିଶାର ସଂସ୍କୃତି, କଳା ଏବଂ ଐତିହ୍ୟ କୁ ପ୍ରଦର୍ଶିତ କରିବ….

0

ଭୁବନେଶ୍ୱର,ନିରପେକ୍ଷ ଖବର:୨୪/୦୯/୧୯-ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ-ଭୁବନେଶ୍ୱର ରାଜଧାନୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସର ବହିର୍ଭାଗରେ ଓଡ଼ିଶାର କଳା, ସଂସ୍କୃତି ଓ ଐତିହ୍ୟକୁ ପ୍ରଦର୍ଶିତ କରାଯିବ I ଏଥିପାଇଁ ପୂର୍ବତଟ ରେଳପଥ ଏବଂ ନାଲକୋ ମଧ୍ୟରେ ଆଜି ଏକ ଚୁକ୍ତିନାମା ସ୍ୱାକ୍ଷରିତ ହୋଇଯାଇଅଛି I

ରାଜଧାନୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଟ୍ରେନର ବହିର୍ଭାଗରେ ଉଚ୍ଚ ଗୁଣବତ୍ତା ଭିନIଇଲ ଲଗାଇବାକୁ ନାଲକୋ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରାୟୋଜିତ କରାଯିବ I ପୂର୍ବତଟ ରେଳପଥ ରେ ରାଜଧାନୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ପାଇଁ ସମୁଦାୟ ୩ ସେଟ ରେକ ଅଛି I ରାଜଧାନୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସ କୋଚ ଗୁଡିକ ଅଧିକ ସୁନ୍ଦର ଦେଖାଯିବ ପାଇଁ ଡିଜାଇନ ଗୁଡିକ ନିପୁଣତାର ସହ ତିଆରି କରାଯାଇଅଛି I ଡିଜାଇନ ଗୁଡିକ ରାଜଧାନୀ ଟ୍ରେନ ଗୁଡିକର ଶୋଭା ବୃଦ୍ଧି କରିବ I

Blank space

ଓଡିଶାର ନୃତ୍ୟ ଶୈଳୀ, ପ୍ରତ୍ନତତ୍ୱ ପ୍ରାଚୀନ କୀର୍ତ୍ତି ଏବଂ ଜଙ୍ଗଲ ପରିବେଶ ଓ ଜୀବଜନ୍ତୁ ଗୁଡିକୁ ନେଇ ତିନିଟି ବିଷୟ ବସ୍ତୁ ଉପରେ ଡିଜାଇନ ଗୁଡିକ ତିଆରି ହୋଇଛି I ପୂର୍ବତଟ ରେଳପଥର ପ୍ରମୁଖ ବାଣିଜ୍ୟିକ ପ୍ରବନ୍ଧକ ଶ୍ରୀ ଅଜୟ ବେହେରା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଓଡ଼ିଶାର କଳା ଓ ସଂସ୍କୃତିକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିବା ସହିତ ପର୍ଯ୍ୟଟନର ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବିକାଶକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ କରିବା ଦିଗରେ ଏହା ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ନେବ I ଏହି ଡିଜାଇନ ଗୁଡିକ ଟ୍ରେନ ଝରକାଗ୍ଲାସ ଗୁଡିକର ମଧ୍ୟବର୍ତ୍ତୀ ସ୍ଥାନମାନଙ୍କରେ ଲଗାଯିବା ସହିତ ଏହାର ଉପରେ ଓ ତଳେ ଦୁଇଟି ଷ୍ଟ୍ରିପରେ ବିଭିନ୍ନ ଛବି ସହ ପାରମ୍ପରିକ ପଟ୍ଟଚିତ୍ରର ଛବି ସ୍ଥାନ ପାଇବ I

ରାଜଧାନୀ ଏକ୍ସପ୍ରେର ସମୁଦାୟ ୩ଟି ରେକ ଅଛି I ପ୍ରତ୍ୟକଟି ରେକରେ ପ୍ରାୟ ୧୫ଟି କୋଚ ରହିଛି I ପ୍ରତିଟି ରେକ ପାଇଁ ଏକ କୋଟି ବାବଦରେ ନାଲକୋ ୩ଟି କୋଚ ପାଇଁ ସମୁଦାୟ ୩ କୋଟି ଟଙ୍କା ବିଜ୍ଞାପନ ବାବଦରେ ପୂର୍ବତଟ ରେଳପଥ କୁ ଦେବ I ଏହି କୋଚ ଗୁଡିକରେ ନାଲକୋର ଡିଜାଇନ ଓ ଲୋଗୋ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥାନ ପାଇବ I ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ନାମୀ ସଂସ୍ଥା କାର୍ଯ୍ୟରେ ଲାଗିଛନ୍ତି I

ପ୍ରାୟ ଏକମାସ ମଧ୍ୟରେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ ସମ୍ପୂର୍ଣ ହେବ I ରାଜିନାମା ସ୍ୱାକ୍ଷରିତ ହେବ ସମୟରେ ନାଲକୋର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଡ଼ଃ. ତପନ କୁମାର ଚାନ୍ଦ ଉଭୟ ପୂର୍ବତଟ ରେଳପଥ ଏବଂ ନାଲକୋର ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କ ସହିତ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ I ବହୁ ମାନ୍ୟଗଣ ବ୍ୟକ୍ତି ଏହି କାର୍ଯ୍ୟପାଇଁ ସ୍ୱାଗତ କରିବା ସହିତ ଶୁଭେଚ୍ଛା ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି I

ଚଉକରିନାମାରେ ସ୍ଵାକ୍ଷର କରିଥିବା ଅଧିକାରୀ :

୦୧. ଶ୍ରୀ ପି. କେ. ସାମଲ, ବରିଷ୍ଠ ମଣ୍ଡଳ ବାଣିଜ୍ୟିକ ପ୍ରବନ୍ଧକ, ଖୋର୍ଦ୍ଧା ରୋଡ଼ ରେଳମଣ୍ଡଳ, ପୂର୍ବତଟ ରେଳପଥ I
୦୨. ଶ୍ରୀ ଲଲାଟେନ୍ଦୁ ଦାସ, ଉପ ମହାପ୍ରବନ୍ଧକ, ନାଲକୋ I

ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ଅଧିକାରୀ ମାନେ :

ପୂର୍ବତଟ ରେଳପଥ : ଶ୍ରୀ ଏମ.ଏଲ.ଆଶିଷ ରାଓ, ମୁଖ୍ୟ ବାଣିଜ୍ୟିକ ପ୍ରବନ୍ଧକ (ପାସେଞ୍ଜର ମାର୍କେଟିଙ୍ଗ); ଶ୍ରୀ ଜେ.ଏଲ.ଜେନା, ଉପମୁଖ୍ୟ ବାଣିଜ୍ୟିକ ପ୍ରବନ୍ଧକ (ପାସେଞ୍ଜର ସର୍ଭିସ) ଏବଂ ଶ୍ରୀ ଏସ. ଆଚାର୍ଯ୍ୟ, ବରିଷ୍ଠ କୋଚିଂ ଡିପୋ ଅଧିକାରୀ, ଭୁବନେଶ୍ୱର I

ନାଲକୋ : ଶ୍ରୀ ଭି.ବାଲଶୁଭ୍ରମଣ୍ୟମ, ନିର୍ଦେଶକ (ପ୍ରଡକ୍ସନ); ଶ୍ରୀ ବସନ୍ତ କୁମାର ଠାକୁର, ନିର୍ଦେଶକ (ଏଚଆର); ଶ୍ରୀ ସଂଜୀବ କୁମାର ରାୟ, ନିର୍ଦେଶକ (ପି ଆଣ୍ଡ ଟି); ଶ୍ରୀ ପ୍ରଦୀପ କୁମାର ମିଶ୍ର, ନିର୍ଦେଶକ (ବାଣିଜ୍ୟ); ଶ୍ରୀ ସୋମନାଥ ହାଁସଦା, ମୁଖ୍ୟ ସତର୍କତା ଅଧିକାରୀ I

Mo sapath

Leave A Reply

Your email address will not be published.