Blank space
Blank space
Breaking News/ମୁଖ୍ୟ ଖବର:
କେବଳ ନବୀନ ଓ କେବଳ ଶଙ୍ଖ ଆସିଲେ ହିଁ ଆମ ରାଜ୍ୟରେ ଆହୁରି ଉନ୍ନତି ହୋଇପାରିବ୩୬ ନଂ ୱାର୍ଡ ମଧୁସୂଦନ ନଗର ଓ ୟୁନିଟ -୪ ମାର୍କେଟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଜନ ସଂପର୍କ ପଦଯାତ୍ରାଓଡ଼ିଶାରେ ମୋଦୀଙ୍କର ଚିରାଚରିତ ମିଛ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଓ ଫମ୍ପା ଭାଷଣକୁ କଟାକ୍ଷ କଲା କଂଗ୍ରେସମଧ୍ୟରେ ବଢ଼ୁଚି ବଜେପି ଛିଡୁଚି ବିଜେଡିୱାର୍ଡ ନଂ ୪ ର ସମ୍ମିଳିତ ବିଜେପି କର୍ମୀମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ଏକ ସମାବେଶକେୟାର ହସ୍ପିଟାଲ ପକ୍ଷରୁ କେୟାର କନେକ୍ଟ କର୍ମଶାଳା ଆୟୋଜିତପଟିଆ ରାଜାଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ନେଲେ ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀଦୁଇଟି ପଦ୍ମ ଫୁଲ ଚି଼ହ୍ନରେ ମୋହର ମରିବା ପାଇଁ ନିବେଦନ କଲେ ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀନିର୍ବାଚନ ଇସ୍ତହାରରେ ରହୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲା ଘୋଷଣାPARICHAY FOUNDATION-PROJECT -PAVI – DISTRIBUTION DRIVE SUPPORTED BY Shipping corporation of India.ବିଜେପି ଡରରେ ନବୀନ ବାବୁ ଓଡ଼ିଶା ବାସୀଙ୍କୁ ଧୋକା ଦେଇଛନ୍ତିNMIET organizes 17th Athletic Meetସ୍ମାର୍ଟ ଲିଭିଙ୍ଗ୍ ସଲ୍ୟୁସନର ମାନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଟ୍ରାଞ୍ଜେପ ସ୍ମାର୍ଟ ବିଲିଂ ଏବଂ ଆମ୍ପିଓ ପୋଲାଣ୍ଡର ମିଳିତ ଉଦ୍ୟମଓଡ଼ିଶା କୃଷକ ସାଥୀ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ଚେତାବନୀ…ଏଏସିସିଆଇ ର ୩ ଦିନିଆ ସମ୍ମିଳନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛିଆଗାମୀ ୨୦୨୪ ନିର୍ବାଚନ ଉତ୍ତରରୁ ଲଢ଼ିବେ ଦେବାଶିଷ ନାୟକଖୋଲିଲା ଆଭୂଷଣ ଜ୍ବେଲର୍ସ“ଜଗବନ୍ଧୁ ଜରାଶ୍ରମ” ପକ୍ଷରୁ ଶୀତବସ୍ତ୍ର ଓ ରାସନ ସାମଗ୍ରୀ ବଣ୍ଟନପ୍ରଫେସର ରଶ୍ମୀ ମିଶ୍ରଙ୍କ ପୁସ୍ତକ “ୟୁଭିକା” ଉନ୍ମୋଚିତPoetry Collection “YUVAIKA” Launched
Blank space

ଡେଡ଼ ଲାଇନ ଶେଷ ହେଲା ପରେ କଟିଲା ଫାଇନ।

0

ବାରିପଦା(ନିରପେକ୍ଷ ଖବର)ତା-୦୨/୦୩– ସରକାର ଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ କିଛି ମାସ ପାଇଁ କୋହଳ ହୋଇଥିବା ମୋଟର ଯାନ ଆଇନର ଡେଡ଼ ଲାଇନ ଶେଷ ହୋଇଛି।ଟ୍ରାଫିକ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଘନକାରୀ ସାବଧାନ କରିବାକୁ ନିୟମ କାନୁନ କୁ କଡ଼ାକଡ଼ି କରି ପାଳନ କରିବା ଯାଞ୍ଚ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ନୂଆ ମୋଟରଯାନ ଆଇନ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧, ୨୦୧୯ରୁ ଲାଗୁ ହୋଇଥିଲା। ପରିବହନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଡିସେମ୍ବର ୩୧ରୁ ମାର୍ଚ୍ଚ ୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମୟ ସୀମାକୁ କହଳ କରାଯାଇଥିଲା କାରଣ ମୋଟର ଯାନ ମାନଙ୍କ ର ସମସ୍ତ କାଗଜପତ୍ର କରିବାକୁ ସମୟ ଦିଆଯାଇଥିଲା।କିନ୍ତୁ ମାର୍ଚ୍ଚ ୧ ତାରିଖ ରୁ ଟ୍ରାଫିକ୍ ଚେକିଂରେ ଧରାପଡିଲେ ସଭିଙ୍କୁ ମୋଟା ଅଙ୍କର ତଣ୍ଡ ଗଣିବାକୁ ପଡିବ। ଆଜି ଠାରୁ ନୂଆ ମୋଟରଯାନ ଆଇନକୁ କଡ଼ାକଡ଼ି ଭାବେ ପାଳନ କରିବାକୁ ପରିବହନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କରାଯାଇଛି। ବିଶେଷକରି ଓଭରଲୋଡି ଗାଡି ,ରଙ୍ଗ ରୁଟରେ ଗାଡି ଚାଳନା ,ବିନା ହେଲମେଟ,ବିନା କାଗଜପତ୍ର ରେ ଗାଡି ଚାଳନା କରିବା ଓ ମଦ୍ୟପାନ କରି ଗାଡି ଚାଳନା ଉପରେ ପୋଲିସ ବିଭାଗ ନଜର ରଖିଛି।ପୋଲିସ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ବାରିପଦା ସହର ମଧ୍ୟରେ ଥିବା କିଛି ସ୍ଥାନ ମାନଙ୍କ ରେ ଗାଡି ମୋଟର ଯାଞ୍ଚ ହୋଇଥିଲା।ସହରରେ ଥିବା ପାଲବଣି ଗୋଲେଇ ବାଇପାସ ନିକଟରେ ଜୋରସୋର ଚେକିଙ୍ଗ କରିବା ସହିତ ବହୁତ ଲୋକଙ୍କ ଠାରୁ ମୋଟା ଅଙ୍କର ଫାଇନ ମଧ୍ୟ ଆଦାୟ ହୋଇଥିଲା।କିଛି ଲୋକ ଚେକିଙ୍ଗ ଦେଖି ଭୟ ରେ ଖସି ପଳେଇ ଯିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କଲା ବେଳେ ଦୁର୍ଘଟଣା ର ମଧ୍ୟ ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି।ସେଠାରେ କିଛି ସାଧାରଣ ଲୋକ ସମୟ ସୀମା ଆହୁରି କିଛି ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଉ ବୋଲି ଦାବି କରିଛନ୍ତି।

Advertising:
Blank space

କିନ୍ତୁ ପୋଲିସ ବିଭାଗ ଓ ପରିବହନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ହେଉଥିବା ମିଳିତ ଯାଞ୍ଚ ସମୟର ନିୟମ ଭଙ୍ଗ କରୁଥବା ୫୦ ଟି ଗାଡି ଚାଳକ ମାନଙ୍କୁ ଠାରୁ ମୋଟା ଅଙ୍କର ତଣ୍ଡ ଆଦାୟ କରିଛି।ସେଥି ମଧ୍ୟରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୦,୦୦୦ ଟଙ୍କାର ଫାଇନ ଆଦାୟ କରାଯାଇଛି।ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ଟ୍ରାଫିକ ନିୟମ ଉଲଂଘନ କାରି ମାନକୁ ଜରିମାନା ଦେବା ସହ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଗିରଫ କରାଯିବ।

Mo sapath

Leave A Reply

Your email address will not be published.