Blank space
Blank space
Breaking News/ମୁଖ୍ୟ ଖବର:
କେବଳ ନବୀନ ଓ କେବଳ ଶଙ୍ଖ ଆସିଲେ ହିଁ ଆମ ରାଜ୍ୟରେ ଆହୁରି ଉନ୍ନତି ହୋଇପାରିବ୩୬ ନଂ ୱାର୍ଡ ମଧୁସୂଦନ ନଗର ଓ ୟୁନିଟ -୪ ମାର୍କେଟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଜନ ସଂପର୍କ ପଦଯାତ୍ରାଓଡ଼ିଶାରେ ମୋଦୀଙ୍କର ଚିରାଚରିତ ମିଛ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଓ ଫମ୍ପା ଭାଷଣକୁ କଟାକ୍ଷ କଲା କଂଗ୍ରେସମଧ୍ୟରେ ବଢ଼ୁଚି ବଜେପି ଛିଡୁଚି ବିଜେଡିୱାର୍ଡ ନଂ ୪ ର ସମ୍ମିଳିତ ବିଜେପି କର୍ମୀମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ଏକ ସମାବେଶକେୟାର ହସ୍ପିଟାଲ ପକ୍ଷରୁ କେୟାର କନେକ୍ଟ କର୍ମଶାଳା ଆୟୋଜିତପଟିଆ ରାଜାଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ନେଲେ ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀଦୁଇଟି ପଦ୍ମ ଫୁଲ ଚି଼ହ୍ନରେ ମୋହର ମରିବା ପାଇଁ ନିବେଦନ କଲେ ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀନିର୍ବାଚନ ଇସ୍ତହାରରେ ରହୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲା ଘୋଷଣାPARICHAY FOUNDATION-PROJECT -PAVI – DISTRIBUTION DRIVE SUPPORTED BY Shipping corporation of India.ବିଜେପି ଡରରେ ନବୀନ ବାବୁ ଓଡ଼ିଶା ବାସୀଙ୍କୁ ଧୋକା ଦେଇଛନ୍ତିNMIET organizes 17th Athletic Meetସ୍ମାର୍ଟ ଲିଭିଙ୍ଗ୍ ସଲ୍ୟୁସନର ମାନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଟ୍ରାଞ୍ଜେପ ସ୍ମାର୍ଟ ବିଲିଂ ଏବଂ ଆମ୍ପିଓ ପୋଲାଣ୍ଡର ମିଳିତ ଉଦ୍ୟମଓଡ଼ିଶା କୃଷକ ସାଥୀ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ଚେତାବନୀ…ଏଏସିସିଆଇ ର ୩ ଦିନିଆ ସମ୍ମିଳନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛିଆଗାମୀ ୨୦୨୪ ନିର୍ବାଚନ ଉତ୍ତରରୁ ଲଢ଼ିବେ ଦେବାଶିଷ ନାୟକଖୋଲିଲା ଆଭୂଷଣ ଜ୍ବେଲର୍ସ“ଜଗବନ୍ଧୁ ଜରାଶ୍ରମ” ପକ୍ଷରୁ ଶୀତବସ୍ତ୍ର ଓ ରାସନ ସାମଗ୍ରୀ ବଣ୍ଟନପ୍ରଫେସର ରଶ୍ମୀ ମିଶ୍ରଙ୍କ ପୁସ୍ତକ “ୟୁଭିକା” ଉନ୍ମୋଚିତPoetry Collection “YUVAIKA” Launched
Blank space

ଅଗଣତାନ୍ତ୍ରିକ ଭାବେ ପୁରୁଷ ପୋଲିସ୍ ଲଗାଇ ମହିଳାଙ୍କୁ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ କରିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲଜ୍ଜା ଏବଂ ନିନ୍ଦନୀୟ ଘଟଣା । ବିଜେପି ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା

୨୦୦ ବର୍ଷର ବ୍ରିଟିଶ ଶାସନ ଠୁ ବଳିଛି ୧୯ ବର୍ଷର ବିଜେଡି ଶାସନ...

0

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ତା.୨୧/୦୧: ରାଜ୍ୟରେ ବଢି ଚାଲିଛି ଅରାଜକତା । ୨୦୦ ବର୍ଷର ବ୍ରିଟିଶ ଶାସନ ଠୁ ବଳିଛି ୧୯ ବର୍ଷର
ବିଜେଡି ଶାସନ । କ୍ଷମତା ପିପାସୁ ବିଜେଡି ସରକାରର ମତିଭ୍ରମ ଘଟିଛି । ପୋଲିସ ଏବେ ସରକାରୀ ଗୁଣ୍ଡା ଭାବରେ ଆତଙ୍କ ଚଲାଇଛି । ଏପରିକି ପୁରୁଷ ଏବଂ ମହିଳା ମାନଙ୍କ ଭିତରେ ପ୍ରଭେଦ ବି ଜାଣିପାରୁନାହାଁନ୍ତି ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ । ବେବିନାକୁ ନ୍ୟାୟ ଦେବା ଦାବି ନେଇ ମହିଳା ମାନେ ବିକ୍ଷୋଭ କରୁଥିବା ସମୟରେ ଜାଣିଶୁଣି ପୁରୁଷ ପୋଲିସ ଡ୍ୟୁଟିର ଆଳ ଦେଖାଇ ମହିଳାଙ୍କ ସହ ଅଶାଳୀନ ବ୍ୟବହାର ଦେଖାଇବା, ଅଟକାଇବା ବାହାନାରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ହ୍ରିଂସ ପରାୟଣ ହୋଇ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ କରିବା ଏବଂ ଶେଷରେ ବିଜେପି ମହିଳାଙ୍କୁ


ଅସଭ୍ୟ ଭାଷାରେ ଗାଳି କରି ନାରୀ ସମାଜର ଇଜ୍ଜତକୁ ଆଜି ଲୁଣ୍ଠନ କରିଛି ବୋଲି ରାଜ୍ୟ ଉପସଭାପତି ଶ୍ରୀ ସମୀର ମହାନ୍ତି କହିଛନ୍ତି । ଶ୍ରୀ ମହାନ୍ତି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଦୀର୍ଘ ୧୯ ବର୍ଷର ନିରଙ୍କୁଶ ଶାସନ ମଧ୍ୟରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମହିଳାଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେଇ ପାରିଲେ ନାହିଁ ନାବାଳିକା ଝିଅଙ୍କ ଠୁ ମହିଳା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରତିଦିନ ଗଣଦୁର୍ଷ୍କମରେ ଶିକାର ହୋଇ ଚାଲିଛନ୍ତି । ମାଧବିଲତା, ଇତିଶ୍ରୀ, କୁନ୍ଦୁଲି ପିଡିତା ପରି  ବେବିନାକୁ ମଧ୍ୟ ନ୍ୟାୟ ମିଳିଲା ନାହିଁ । ଏହି ବିଷୟରେ ପ୍ରତିବାଦ ଜଣାଇବା ପାଇଁ ନାରୀ ଶକ୍ତିର ପ୍ରତୀକ ଚୁଡି ନେଇ ସରକାରଙ୍କ ଆଗରେ  ପ୍ରତିବାଦ ଜଣାଇବାକୁ ଯାଇଥିବା ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ବି ଏ ସରକାର ଛାଡିଲେନି । ବେବିନାକୁ ନ୍ୟାୟ ଦେବା ପାଇଁ ତାଙ୍କ ମାଆ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ  ଦାବି କରୁଥିବାବେଳେ ସରକାର ଚୁପ୍ ବସିଛନ୍ତି । ବେବିନା ମା’ଙ୍କ ସ୍ୱର ଶାଣିତ କରିବାକୁ ଯାଇ ପୂର୍ବ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଯାୟୀ ମହିଳା  ମୋର୍ଚ୍ଚା ଆଜି ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ଆନ୍ଦୋଳନ କରୁଥିବା ବେଳେ ଅଗଣତନ୍ତ୍ରିକ ଭାବେ ପୁରୁଷ ପୋଲିସ ଲଗାଇ ମହିଳାଙ୍କୁ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ କରିବା
ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲଜ୍ଜା ଏବଂ ନିନ୍ଦନୀୟ ଘଟଣା । ବିଜେପି ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚାର ୧୦ରୁ ଅଧିକ ମହିଳା ଆଜି କ୍ୟାପିଟାଲ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି । ଆଜି ଓଡିଶା ପୋଲିସର ଅତ୍ୟାଚାର ବଳିଯାଇଛି । କୁରୁ ବଂଶ ଶେଷ ହେବା ଭଳି ବିଜେଡି  ସରକାରର ପତନ ହେବ ବୋଲି ଶ୍ରୀ ମହାନ୍ତି ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ।  ପୋଲିସର ମାଡରେ ଆହତ ହୋଇଥିବା ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚାର ସଂପାଦିକା ରଶ୍ମିରେଖା ଦାସ, ମାନସୀ ମଜଂରି ରାୟ, ସୁଭାସିନୀ ପୃଷ୍ଟି, ,ପ୍ରଗତି ରଥଙ୍କ ସମେତ ଅନେକ ମହିଳା କ୍ୟାପିଟାଲ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି ।

Mo sapath

Leave A Reply

Your email address will not be published.