Blank space
Blank space
Breaking News/ମୁଖ୍ୟ ଖବର:
କେବଳ ନବୀନ ଓ କେବଳ ଶଙ୍ଖ ଆସିଲେ ହିଁ ଆମ ରାଜ୍ୟରେ ଆହୁରି ଉନ୍ନତି ହୋଇପାରିବ୩୬ ନଂ ୱାର୍ଡ ମଧୁସୂଦନ ନଗର ଓ ୟୁନିଟ -୪ ମାର୍କେଟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଜନ ସଂପର୍କ ପଦଯାତ୍ରାଓଡ଼ିଶାରେ ମୋଦୀଙ୍କର ଚିରାଚରିତ ମିଛ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଓ ଫମ୍ପା ଭାଷଣକୁ କଟାକ୍ଷ କଲା କଂଗ୍ରେସମଧ୍ୟରେ ବଢ଼ୁଚି ବଜେପି ଛିଡୁଚି ବିଜେଡିୱାର୍ଡ ନଂ ୪ ର ସମ୍ମିଳିତ ବିଜେପି କର୍ମୀମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ଏକ ସମାବେଶକେୟାର ହସ୍ପିଟାଲ ପକ୍ଷରୁ କେୟାର କନେକ୍ଟ କର୍ମଶାଳା ଆୟୋଜିତପଟିଆ ରାଜାଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ନେଲେ ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀଦୁଇଟି ପଦ୍ମ ଫୁଲ ଚି଼ହ୍ନରେ ମୋହର ମରିବା ପାଇଁ ନିବେଦନ କଲେ ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀନିର୍ବାଚନ ଇସ୍ତହାରରେ ରହୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲା ଘୋଷଣାPARICHAY FOUNDATION-PROJECT -PAVI – DISTRIBUTION DRIVE SUPPORTED BY Shipping corporation of India.ବିଜେପି ଡରରେ ନବୀନ ବାବୁ ଓଡ଼ିଶା ବାସୀଙ୍କୁ ଧୋକା ଦେଇଛନ୍ତିNMIET organizes 17th Athletic Meetସ୍ମାର୍ଟ ଲିଭିଙ୍ଗ୍ ସଲ୍ୟୁସନର ମାନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଟ୍ରାଞ୍ଜେପ ସ୍ମାର୍ଟ ବିଲିଂ ଏବଂ ଆମ୍ପିଓ ପୋଲାଣ୍ଡର ମିଳିତ ଉଦ୍ୟମଓଡ଼ିଶା କୃଷକ ସାଥୀ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ଚେତାବନୀ…ଏଏସିସିଆଇ ର ୩ ଦିନିଆ ସମ୍ମିଳନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛିଆଗାମୀ ୨୦୨୪ ନିର୍ବାଚନ ଉତ୍ତରରୁ ଲଢ଼ିବେ ଦେବାଶିଷ ନାୟକଖୋଲିଲା ଆଭୂଷଣ ଜ୍ବେଲର୍ସ“ଜଗବନ୍ଧୁ ଜରାଶ୍ରମ” ପକ୍ଷରୁ ଶୀତବସ୍ତ୍ର ଓ ରାସନ ସାମଗ୍ରୀ ବଣ୍ଟନପ୍ରଫେସର ରଶ୍ମୀ ମିଶ୍ରଙ୍କ ପୁସ୍ତକ “ୟୁଭିକା” ଉନ୍ମୋଚିତPoetry Collection “YUVAIKA” Launched
Blank space

ସନସାଇନ ହସ୍ପିଟାଲ ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ସ୍ନାୟୁ ରୋଗ ଓ ଚିକିତ୍ସା ଅଗ୍ରଗତି ଆଲୋଚନା ଚକ୍ର

ସନସାଇନ ହସ୍ପିଟାଲ ଏବେ ରାଜ୍ୟର ତୃତୀୟ ପ୍ରମୁଖ ହସ୍ପିଟାଲ ଭାବେ ପରିଗଣିତ ହେଉଛି...

0

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ନିରପେକ୍ଷ ଖବର:ତା ୧୬/୧୦ ଆଜି ଭୁବନେଶ୍ବର ଲକ୍ଷ୍ମୀସାଗର ସ୍ଥିତ ଥିବା ସନସାଇନ୍ ହସ୍ପିଟାଲରେ ନାଗରିକମାନଙ୍କୁ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମାନର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସେବା ସୁଲଭ ମୁଲ୍ୟରେ ଯୋଗାଇ ଦେବାକୁ ପ୍ରତିବଦ୍ଧ । ଏହାସହ ଓଡ଼ିଶାର ପ୍ରଥମ ପସନ୍ଦର ଡାକ୍ତରଖାନା ହେବା ପାଇଁ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଅଗ୍ରଗତି କରୁଛି । ଡାକ୍ତରଖାନାର ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀମାନେ ଏବେ ଡାକ୍ତରଖାନାର ସମସ୍ତ ବିଭାଗର ନୂତନ ମାନଦଣ୍ଡକୁ ମଜବୁତ କରିବାକୁ ସ୍ଥିର କରିଛନ୍ତି।ସନସାଇନ୍ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଏବେ ଆଧୁନିକ ସ୍ନାୟୁ ରୋଗର ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ସୁବିଧା ଉପଲବ୍ଧ ରହିଛି ।
ରୋଗୀଙ୍କ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ଆବଶ୍ୟକତା ପୁରଣ ପାଇଁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ନ୍ୟୁରୋ ସାଇନ୍ସ ଏକ ବିଶେଷ ଟିମ ଗଠନ କରିଯାଇ ସ୍ନାୟୁ ରୋଗର A ଠୁ Z ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରର ସମସ୍ୟାର ସରଳୀକରଣ ଚିକିତ୍ସା ଉପରେ ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦିଆଯାଇଛି । ଉକ୍ତ ସ୍ନାୟୁ ବିଭାଗର ମୁଖ୍ୟ ଡାକ୍ତର ପୟୋଦ ଜେନା, ବ୍ରିଗେଡ଼ିଅର ପ୍ରୋଫେସର ଡାଃ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ କୁମାର ସାହୁ, ଡାଃ ପ୍ରୋଫେସର ଆତ୍ମା ରଞ୍ଜନ ଦାସ, ଡାକ୍ତର ରିତେଶ ଭୂତ ମାନଙ୍କର ମିଳିତ ଉଦ୍ୟମରେ ଏହି ବିଶେଷ ଦଳ ମାଧ୍ୟମରେ ଉନ୍ନତ ତଥା ଆଧୁନିକ ସ୍ନାୟୁଗତ ରୋଗର ସମସ୍ତ ସମସ୍ୟା ର ଚିକିତ୍ସା କରିବା ସମ୍ଭବ ହୋଇପାରୁଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଉନ୍ନତ ସେବା ତଥା, ଏପିଲେପ୍ସି, ବ୍ରେନ ଷ୍ଟ୍ରୋକ, ମେରୁଦଣ୍ଡ ର ସମସ୍ତ ଆଧୁନିକ ଚିକିତ୍ସା, ବ୍ରେନ ଟ୍ୟୁମର ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର, ସ୍ପାଇନାଲ୍‌ କର୍ଡ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର, ଏସ୍କୋ ସ୍ପାଇନ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର, ଇତ୍ୟାଦି ବହୁ ଜଟୀଳ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର କରାଯାଇ ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ତଥା ପୂର୍ବ ଭାରତରେ ଗୌରବର ହାସଲ କରି ସାରିଛି। ସେହି ପରି ଓଡ଼ିଶା ସରକାରଙ୍କର ଦ୍ବାରା ପ୍ରଚଳିତ ବିଜୁ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କଲ୍ୟାଣ ଯୋଜନା ମାଧ୍ୟମରେ ରାଜ୍ୟର ବହୁ ରୋଗୀ ମାନଙ୍କୁ ମାଗଣାରେ ଉନ୍ନତ ସେବା ଯୋଗାଇ ଦେଇଥିବାରୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଅନେକ ବାର ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ ସନସାଇନ ହସ୍ପିଟାଲ ର ସ୍ନାୟୁ ଏବଂ ସ୍ବାଇନ ବିଭାଗର ଡାଃ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ କୁମାର ସାହୁ, ଆତ୍ମା ରଞ୍ଜନ ଦାସ, ଡାଃ ରିତେଶ ଭୂତ ଙ୍କ ମିଳିତ ଉଦ୍ୟମରେ ରେ ଜଟୀଳ ଅଣ୍ଟା ଯନ୍ତ୍ରଣା ର ସରଳ ଚିକିତ୍ସା ଶରିରର ପଛରେ ଅଣ୍ଟା ବା ମେରୁଦଣ୍ଡ ପାଖରେ ଦୁଇଟି ଛୋଟ ରନ୍ଧ୍ର ବା କଣା କରି ବାୟୋ ପୋର୍ଟାଲ ତଥା ଏଣ୍ଡୋ  ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର କରାଯାଇଥାଏ । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ରୋଗୀଙ୍କୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ backpain ରୁ ଲାଘବ ହୋଇଥାଏ।ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ଦ୍ଵାରା ସ୍ପାଇନ ଉଦ୍ଧୃତ ଏହି ରୋଗୀ କୁ ବିଶେଷ କଷ୍ଟ ଅନୁଭବ ହୋଇନଥାଏ, ଏବଂ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ର ଦୁଇ ଦିନ ପରେ ରୋଗୀ ନିଜକୁ ନିଜେ ସଳଖ ଚାଲିବା ସାଙ୍ଗକୁ ନିଜର କାମ ନିଜେ କରିବାପାଇଁ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥାଏ। ଏହି ବିରଳ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ପାଇଁ ସନସାଇନ ହସ୍ପିଟାଲ ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ତଥା ପୂର୍ବ ଭାରତର ରେ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର ର କେନ୍ଦ୍ରବିନ୍ଦୁ ପାଲଟିଚି। ଏହି ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ପାଇଁ ହସ୍ପିଟାଲ୍ ତରଫରୁ ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ୟାକେଜ ଚୟନ କରାଯାଇଛି, ଯାହା ସବୁ ବର୍ଗର ଲୋକଙ୍କୁ ସୁହାଇ ପାରୁଥିବା । ସେହି ପରି, ହସ୍ପିଟାଲ୍ ତରଫରୁ ସମସ୍ତ ସୁବିଧା ଯୋଗାଇ ଦେଉଥିବା ବେଳେ ସମସ୍ତ ଜରୁରୀ କାଳୀନ ୨୪ ଘଂଟିଆ ଚିକିତ୍ସା ସୁବିଧା ଯୋଗାଇ ଦେବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯଯାଇଚି ।

Mo sapath

Leave A Reply

Your email address will not be published.