Blank space
Blank space
Breaking News/ମୁଖ୍ୟ ଖବର:
କେବଳ ନବୀନ ଓ କେବଳ ଶଙ୍ଖ ଆସିଲେ ହିଁ ଆମ ରାଜ୍ୟରେ ଆହୁରି ଉନ୍ନତି ହୋଇପାରିବ୩୬ ନଂ ୱାର୍ଡ ମଧୁସୂଦନ ନଗର ଓ ୟୁନିଟ -୪ ମାର୍କେଟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଜନ ସଂପର୍କ ପଦଯାତ୍ରାଓଡ଼ିଶାରେ ମୋଦୀଙ୍କର ଚିରାଚରିତ ମିଛ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଓ ଫମ୍ପା ଭାଷଣକୁ କଟାକ୍ଷ କଲା କଂଗ୍ରେସମଧ୍ୟରେ ବଢ଼ୁଚି ବଜେପି ଛିଡୁଚି ବିଜେଡିୱାର୍ଡ ନଂ ୪ ର ସମ୍ମିଳିତ ବିଜେପି କର୍ମୀମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ଏକ ସମାବେଶକେୟାର ହସ୍ପିଟାଲ ପକ୍ଷରୁ କେୟାର କନେକ୍ଟ କର୍ମଶାଳା ଆୟୋଜିତପଟିଆ ରାଜାଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ନେଲେ ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀଦୁଇଟି ପଦ୍ମ ଫୁଲ ଚି଼ହ୍ନରେ ମୋହର ମରିବା ପାଇଁ ନିବେଦନ କଲେ ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀନିର୍ବାଚନ ଇସ୍ତହାରରେ ରହୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲା ଘୋଷଣାPARICHAY FOUNDATION-PROJECT -PAVI – DISTRIBUTION DRIVE SUPPORTED BY Shipping corporation of India.ବିଜେପି ଡରରେ ନବୀନ ବାବୁ ଓଡ଼ିଶା ବାସୀଙ୍କୁ ଧୋକା ଦେଇଛନ୍ତିNMIET organizes 17th Athletic Meetସ୍ମାର୍ଟ ଲିଭିଙ୍ଗ୍ ସଲ୍ୟୁସନର ମାନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଟ୍ରାଞ୍ଜେପ ସ୍ମାର୍ଟ ବିଲିଂ ଏବଂ ଆମ୍ପିଓ ପୋଲାଣ୍ଡର ମିଳିତ ଉଦ୍ୟମଓଡ଼ିଶା କୃଷକ ସାଥୀ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ଚେତାବନୀ…ଏଏସିସିଆଇ ର ୩ ଦିନିଆ ସମ୍ମିଳନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛିଆଗାମୀ ୨୦୨୪ ନିର୍ବାଚନ ଉତ୍ତରରୁ ଲଢ଼ିବେ ଦେବାଶିଷ ନାୟକଖୋଲିଲା ଆଭୂଷଣ ଜ୍ବେଲର୍ସ“ଜଗବନ୍ଧୁ ଜରାଶ୍ରମ” ପକ୍ଷରୁ ଶୀତବସ୍ତ୍ର ଓ ରାସନ ସାମଗ୍ରୀ ବଣ୍ଟନପ୍ରଫେସର ରଶ୍ମୀ ମିଶ୍ରଙ୍କ ପୁସ୍ତକ “ୟୁଭିକା” ଉନ୍ମୋଚିତPoetry Collection “YUVAIKA” Launched
Blank space

ଦେଶର ଜନତାଙ୍କ ଆଗରେ ରାହୁଲ କ୍ଷମା ମାଗନ୍ତୁ: ଅରୁଣ ସିଂହ..

0

* କଂଗ୍ରେସର ମିଥ୍ୟା ଅଭିଯୋଗକୁ ନେଇ କରିଥିବା ଯାଚିକାକୁ ଖାରଜ ସୁପ୍ରିମ କୋର୍ଟ ଖାରଜ କରିବା
ସ୍ୱାଗତଯୋଗ୍ୟ
* ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ରାଫେଲ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବାରମ୍ବାର ମିଥ୍ୟା କଥା କହି ଦେଶର ଜନତାଙ୍କୁ ଭ୍ରମିତ କରିଛନ୍ତି
* ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କର ଯଦି ଲୋକ ଲଜ୍ୟା ଥିବ ସେ ତାହେଲେ ଦେଶର ଜନତାଙ୍କ ଆଗରେ କ୍ଷମା
ମାଗିବେ
* ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ପ୍ରତି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଯେଉଁ ଭଳି ଭାବେ ଅପଶବ୍ଦ କହିଥିଲେ ସେଥିପାଇଁ
ସେ କୋର୍ଟରେ କ୍ଷମା ମାଗିଛନ୍ତି

ଭୁବନେଶ୍ୱର,ନିରପେକ୍ଷ ଖବର: ତା ୧୬/୧୧: ୨୦୧୮ ମସିହାରେ ରାଫେଲ ସଂକ୍ରାନ୍ତ ସୁପ୍ରିମ କୋର୍ଟର ରାୟକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ କରିଥିବା ଆଗତ ଆବେଦନକୁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଖାରଜ କରିବା ସହ ଉକ୍ତ ଆବେଦନର କୌଣସି ଆଧାର ନାହିଁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଦେଶର ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କୁ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଯେପରି ଭାବେ ମିଛ କହି ଭ୍ରମିତ କରିଥିଲେ, ତାହା ଆଦୌ ଗ୍ରହଣୀୟ ନୁହେଁ । ମାନ୍ୟବର ସୁପ୍ରିମ କୋର୍ଟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ମିଥ୍ୟା ଧରା ପଡିବା ପରେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଏପରି ଲୋକ ଲଜ୍ଜାକୁ ଗ୍ରହଣ କରି ସମଗ୍ର ଦେଶବାସୀଙ୍କ ଆଗରେ ତୁରନ୍ତ କ୍ଷମା ପ୍ରାର୍ଥନା କରନ୍ତୁ । ସେହିପରି ଦେଶର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ପ୍ରତି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଯେଉଁ ଭଳି ଭାବେ ଅପଶବ୍ଦ କହିଥିଲେ ସେଥିପାଇଁ ସେ କୋର୍ଟରେ କ୍ଷମା ମାଗିଛନ୍ତି । ଖାଲି କୋର୍ଟରେ ନୁହେଁ ଦେଶର
ଜନତାଙ୍କ ଆଗରେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ କ୍ଷମା ମାଗନ୍ତୁ ବୋଲି ଆଜି ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ରାଜ୍ୟ କଂଗ୍ରେସ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ
ସମ୍ମୁଖରେ ହୋଇଥିବା ପ୍ରତିବାଦ ପଦଯାତ୍ରାରେ ଯୋଗଦେଇ କହିଛନ୍ତି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସାଧାରଣ ସଂପାଦକ ତଥା ବିଜେପି ରାଜ୍ୟ ପ୍ରଭାରି ଶ୍ରୀ ଅରୁଣ ସିଂ । କଂଗ୍ରେସ ଓ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ମିଥ୍ୟାକୁ ଲୋକଲୋଚନକୁ ଆଣିବା ସହ ରାହୁଲଙ୍କ କ୍ଷମା ପ୍ରାର୍ଥନା ଦାବି ନେଇ ଆଜି ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ଜିଲ୍ଲାରେ ମଧ୍ୟ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି । ମାନ୍ୟବର ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ କଂଗ୍ରେସର ପୁନଃ ବିଚାର ଯାଚିକାକୁ ଖାରଜ କରିବା ଫଳରେ ପୁଣିଥରେ ସତ୍ୟର ବିଜୟ ହୋଇଛି । ଦେଶର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ପ୍ରତି କଂଗ୍ରେସ ଦଳ ଯେପରି ଭାବେ ଏକ
ମିଥ୍ୟାରୋପକୁ ଚଲାଇ ଆସୁଥିଲା ତାହା ଏବେ ଲୋକ ଜାଣିଲେ । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଡିସେମ୍ବର ୨୦୧୮ରେ ମାନ୍ୟବର ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ରାଫେଲ ଡିଲକୁ ଆଇନ ସମ୍ମତ ବୋଲି ଦର୍ଶାଇ କହିଥିଲେ ଓ ଏଥିରେ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ଅନିୟମିତତା ହୋଇନାହିଁ ବୋଲି କହିଥିଲେ । ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟର ବିଷୟ କି, କଂଗ୍ରେସର ତକ୍ରାଳୀନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ବାରମ୍ବାର ମିଥ୍ୟା କଥା କହି ଦେଶର ଜନତାଙ୍କୁ ଭ୍ରମିତ କରିବାର ଅପଚେଷ୍ଟା କରିଆସୁଥିଲେ । ଦେଶର ଇତିହାସରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ କୌଣସି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଦଳର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଏପରି ମିଥ୍ୟା କହି ଅଦାଲତରେ କ୍ଷମା ମାଗିବାକୁ ପଡିଛି ବୋଲି ଶ୍ରୀ ସିଂହ କହିଛନ୍ତି । ଶ୍ରୀ ସିଂହ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରଥମେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ଦଳର ଏହି ମିଥ୍ୟା ତଥ୍ୟକୁ ଆଗରୁ କୋର୍ଟ ଖାରଜ କରିଥିଲେ । ପରେ ଦେଶର ଜନତାଙ୍କ ଅଦାଲତରେ ବି ସେମାନଙ୍କ ପରାଜୟ ହେଲା । ପରେ ଏବେ ପୁଣି ଥରେ ସେମାନଙ୍କର ଅପଚେଷ୍ଟା ଉପରୁ ପରଦା ହଟିଛି । ପୁନଃ ବିଚାର ଯାଚିକାକୁ ଖାରଜ କରିଥିବା ସୁପ୍ରିମ କୋର୍ଟଙ୍କ ଆଦେଶ ସ୍ୱାଗତଯୋଗ୍ୟ । ଏହି ଆଦେଶ ପରେ ଭଷ୍ଟ୍ରାଚାର ମୁକ୍ତ ଏବଂ ପାରଦର୍ଶିତା ସଂପନ୍ନ ମୋଦି ସରକାରଙ୍କ ବିଶ୍ୱସନୀୟତା ଦେଶର ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କ ପାଖେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ଗଣତନ୍ତ୍ରରେ ବୈଚାରିକ ଲଢେଇ ହୋଇପାରେ । କିନ୍ତୁ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଦଳ କଂଗ୍ରେସର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଏପରି ମିଥ୍ୟା ତଥ୍ୟ ରଖି ହୀନ ରାଜନୀତି କରିବା ଆଦୌ ଗ୍ରହଣୀୟ ନୁହେଁ । ମୁଖା ପିନ୍ଧିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୁଖା ଖୋଲିଛି । ଗଣତନ୍ତ୍ରରେ ଲୋକ ଲଜ୍ଜା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଦରକାର । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଦେଶର ସୁରକ୍ଷା, ସୈନ୍ୟମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଆଧୁନିକ ଉପକରଣ ଏବଂ ନୂତନ ଜ୍ଞାନ କୌଶଳ ଉବଲବ୍ଧ କରାଇବା ପାଇଁ ଏତେ ବଡ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିଥିବାବେଳେ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସୁରକ୍ଷା ସହ ଜଡିତ ବିଷୟରେ ବାରମ୍ବର ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ମିଥ୍ୟା କଥା କହିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟଜନକ । ଏହି ପ୍ରତିବାଦ ପଦଯାତ୍ରାରେ ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ବସନ୍ତ ପଣ୍ଡା, ରାଜ୍ୟ ଉପ ସଭାପତି ସମୀର ମହାନ୍ତି, ନୟନ ମହାନ୍ତି, ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ପୃଥୀରାଜ ହରିଚନ୍ଦନ ଓ ଦଳର ଅନ୍ୟ ବରିଷ୍ଠ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତା ମାନେ ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ।

 

Mo sapath

Leave A Reply

Your email address will not be published.