Blank space
Blank space
Breaking News/ମୁଖ୍ୟ ଖବର:
କେବଳ ନବୀନ ଓ କେବଳ ଶଙ୍ଖ ଆସିଲେ ହିଁ ଆମ ରାଜ୍ୟରେ ଆହୁରି ଉନ୍ନତି ହୋଇପାରିବ୩୬ ନଂ ୱାର୍ଡ ମଧୁସୂଦନ ନଗର ଓ ୟୁନିଟ -୪ ମାର୍କେଟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଜନ ସଂପର୍କ ପଦଯାତ୍ରାଓଡ଼ିଶାରେ ମୋଦୀଙ୍କର ଚିରାଚରିତ ମିଛ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଓ ଫମ୍ପା ଭାଷଣକୁ କଟାକ୍ଷ କଲା କଂଗ୍ରେସମଧ୍ୟରେ ବଢ଼ୁଚି ବଜେପି ଛିଡୁଚି ବିଜେଡିୱାର୍ଡ ନଂ ୪ ର ସମ୍ମିଳିତ ବିଜେପି କର୍ମୀମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ଏକ ସମାବେଶକେୟାର ହସ୍ପିଟାଲ ପକ୍ଷରୁ କେୟାର କନେକ୍ଟ କର୍ମଶାଳା ଆୟୋଜିତପଟିଆ ରାଜାଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ନେଲେ ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀଦୁଇଟି ପଦ୍ମ ଫୁଲ ଚି଼ହ୍ନରେ ମୋହର ମରିବା ପାଇଁ ନିବେଦନ କଲେ ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀନିର୍ବାଚନ ଇସ୍ତହାରରେ ରହୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲା ଘୋଷଣାPARICHAY FOUNDATION-PROJECT -PAVI – DISTRIBUTION DRIVE SUPPORTED BY Shipping corporation of India.ବିଜେପି ଡରରେ ନବୀନ ବାବୁ ଓଡ଼ିଶା ବାସୀଙ୍କୁ ଧୋକା ଦେଇଛନ୍ତିNMIET organizes 17th Athletic Meetସ୍ମାର୍ଟ ଲିଭିଙ୍ଗ୍ ସଲ୍ୟୁସନର ମାନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଟ୍ରାଞ୍ଜେପ ସ୍ମାର୍ଟ ବିଲିଂ ଏବଂ ଆମ୍ପିଓ ପୋଲାଣ୍ଡର ମିଳିତ ଉଦ୍ୟମଓଡ଼ିଶା କୃଷକ ସାଥୀ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ଚେତାବନୀ…ଏଏସିସିଆଇ ର ୩ ଦିନିଆ ସମ୍ମିଳନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛିଆଗାମୀ ୨୦୨୪ ନିର୍ବାଚନ ଉତ୍ତରରୁ ଲଢ଼ିବେ ଦେବାଶିଷ ନାୟକଖୋଲିଲା ଆଭୂଷଣ ଜ୍ବେଲର୍ସ“ଜଗବନ୍ଧୁ ଜରାଶ୍ରମ” ପକ୍ଷରୁ ଶୀତବସ୍ତ୍ର ଓ ରାସନ ସାମଗ୍ରୀ ବଣ୍ଟନପ୍ରଫେସର ରଶ୍ମୀ ମିଶ୍ରଙ୍କ ପୁସ୍ତକ “ୟୁଭିକା” ଉନ୍ମୋଚିତPoetry Collection “YUVAIKA” Launched
Blank space

ଓଡିଶାରେ ବିକାଶ ଆଣିବାକୁ ହେଲେ କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟରେ ଦରକାର ବିଜେପି ସରକାର :ଶିବରାଜ ସିଂହ ଚୌହାନ

*୧୯ ବର୍ଷ ବିଜେଡି ସରକାର ଓଡିଶାକୁ ପୂରା ବରବାଦ କରିଛି । *ରାହୁଲ ହେଉଛନ୍ତି ସବୁଠୁ ବଡ ମିଛୁଆ । କଂଗ୍ରେସ ଯେତେ ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଇଛି ତାହା କିଛି ପୂରଣ କରିନି । *ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଓଡିଶାରେ ରଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅମିତ ଶାହା ଦେଇଥିବା ଲକ୍ଷ୍ୟ ମିଶନ ୧୨୦+ ନିଶ୍ଚିତ ପୂରଣ ହେବ

0

ଭୁବନେଶ୍ୱର ନିରପେକ୍ଷ ଖବର, ତା ୨୬/୦୩: ଦୀର୍ଘ ୧୯ ବର୍ଷ ବିଜେଡି ସରକାର ଓଡିଶାକୁ ପୂରା ବରବାଦ କରିଛି । ରାଜ୍ୟରେ କୁପୋଷଣ, ଶିଶୁ  ମୃତ୍ୟୁହାର, କୃଷକ ଆତ୍ମହତ୍ୟା, ମହିଳାଙ୍କ ପ୍ରତି ଅତ୍ୟାଚାର ବଢିଚାଲିଛି । ସୁଶାସନର ଡିଣ୍ଡିମ ପିଟୁଥିବା ବିଜେଡି ସରକାର ଲୋକଙ୍କ ପାଖରେ ମୌଳିକ ସୁବିଧା ପହଂଚାଇ ପାରି ନାହିଁ । ବିଜୁଳୀ, ପିଇବା ପାଣି, ପକ୍କା ଘର ଆଦିରୁ ଗରୀବ ଲୋକ ଏବେବି ବଂଚିତ ଅଛନ୍ତି । କଂଗ୍ରେସ ସରକାର ଥିବା ସମୟରେ ଓଡିଶାର ସ୍ଥିତି ଯାହା ଥିଲା ୧୯ ବର୍ଷ ପରେ ବି ସମାନ ସ୍ଥିତି ରହିଛି। ରାଜ୍ୟରେ ବିକାଶର ଗତି ଦେବାକୁ ହେଲେ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଏବଂ ରାଜ୍ୟରେ ବିଜେପି ସରକାର ହେବା ଦରକାର । ୨ ଚକା ଲାଗିଲେ ଓଡିଶାର ବିକାଶ ହେବା ସହ ସମସ୍ତ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହୋଇପାରିବ ବୋଲି ବିଜୟ ସଂକଳ୍ପ ସମାବେଶରୁ ଫେରି ରାଜ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ବିବୃତି ରଖିଛନ୍ତି  ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଉପସଭାପତି ଶ୍ରୀ ଶିବରାଜ ସିଂହ ଚୌହାନ । ଶ୍ରୀ ଚୌହାନ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମୋଦି ସରକାର ସାରା ଦେଶରେ ଆୟୁଷ୍ମାନ ଭାରତ ଯୋଜନା ଲାଗୁ କରିବା ସତ୍ୱେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର
ଏହାକୁ ରାଜନୈତିକ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ରଖି ଲାଗୁ କରୁନାହାଁନ୍ତି । ରୋଗୀମାନଙ୍କ ସହ ନବୀନ ବାବୁ ଅନ୍ୟାୟ କରୁଛନ୍ତି । ସାଧାରଣ ଗରିବ ଲୋକଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ମୋଦି ସରକାର ଅର୍ଥ ଦେଉଥିବାବେଳେ ନବୀନ ବାବୁ କାହିଁକି ଏହାକୁ ଲାଗୁ କରୁନାହାଁନ୍ତି ବୋଲି ଶ୍ରୀ ଚୌହାନ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି । ସେହିପରି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କିଷାନ ନିଧି ଯୋଜନା ଅନୁଯାୟୀ ରାଜ୍ୟ ସରକାର କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଚାଷୀମାନଙ୍କର ତାଲିକା ଦେବାରେ ବିଳମ୍ବ  କରୁଛନ୍ତି । ହୀନ ରାଜନୈତିକ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ରଖି ବିଜେଡି ସରକାର ଏପରି କରୁଛି ବୋଲି ଶ୍ରୀ ଚୌହାନ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟପଟେ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ୭୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ଗ୍ୟାରେଂଟି କାର୍ଡ ଦେବାକୁ କହିବା ଘଟଣାକୁ ଶ୍ରୀ ଚୌହାନ ଦୃଢ ନିନ୍ଦା କରିଛନ୍ତି । ରାହୁଲ ହେଉଛନ୍ତି ସବୁଠୁ ବଡ ମିଛୁଆ । କଂଗ୍ରେସ ଯେତେ ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଇଛି ତାହା କିଛି ପୂରଣ କରିନି । ୫୫ ବର୍ଷ ଧରି କଂଗ୍ରେସ ଶାନ ପରେ ବି ଦେଶରୁ ଗରିବୀ ହଟିଲା ନାହିଁ । ସେ ଗରିବଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି କରିନାହାଁନ୍ତି । ପୂର୍ବରୁ ଋଣ ଛାଡ କରିବା କହି ସେ ଚାଷୀମାନଙ୍କୁ ଧୋକ୍କା ଦେଇଛନ୍ତି ବୋଲି ଶ୍ରୀ ଚୌହାନ କହିଛନ୍ତି । ଦେଶର ଜନତା ମଜବୁତ ସରକାର ଚାହୁଁଥିବା ବେଳେ ନବୀନ ବାବୁ ମଜବୁତ ସରକାର ହେବାକୁ ଚାହୁଁନାହାଁନ୍ତି । କଂଗ୍ରେସ ସରକାରର ଗଠବନ୍ଧନ ଏବେ ଠକବନ୍ଧନରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି ଗଠବନ୍ଧନରେ ହାତ ମିଶାଉଥିବା ନେତାଙ୍କର ହୃଦୟ ମିଶୁନି । ୟୁପିଏ ସରକାର ସମୟରେ ସଂସଦରେ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଥିବାବେଳେ କଂଗ୍ରେସ ସରକାର ଚୁପ ରହିଥିଲା । କିନ୍ତୁ ବିଜେପି ସରକାର ଏବେ ଆତଙ୍କବାଦ ବିରୁଦ୍ଧରେ ମୁହଁତୋଡ ଜବାବ ଦେଉଛି । ସାରା ଦେଶ ଆଜି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ସହ ରହିଛି । ଦେଶର ୧୬ ଟି ରାଜ୍ୟରେ ଏବେ ବିଜେପି ସରକାର ଚାଲିଛି । ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଓଡିଶାରେ ରଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅମିତ ଶାହା ଦେଇଥିବା ଲକ୍ଷ୍ୟ ମିଶନ
୧୨୦+ ନିଶ୍ଚିତ ପୂରଣ ହେବ ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ଏବଂ କେନ୍ଦ୍ରରେ ବିଜେପି ସରକାର ହେବ ବୋଲି ଶ୍ରୀ ଚୌହାନ ଦୃଢୋକ୍ତି ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

Mo sapath

Leave A Reply

Your email address will not be published.