Blank space
Blank space
Breaking News/ମୁଖ୍ୟ ଖବର:
କେବଳ ନବୀନ ଓ କେବଳ ଶଙ୍ଖ ଆସିଲେ ହିଁ ଆମ ରାଜ୍ୟରେ ଆହୁରି ଉନ୍ନତି ହୋଇପାରିବ୩୬ ନଂ ୱାର୍ଡ ମଧୁସୂଦନ ନଗର ଓ ୟୁନିଟ -୪ ମାର୍କେଟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଜନ ସଂପର୍କ ପଦଯାତ୍ରାଓଡ଼ିଶାରେ ମୋଦୀଙ୍କର ଚିରାଚରିତ ମିଛ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଓ ଫମ୍ପା ଭାଷଣକୁ କଟାକ୍ଷ କଲା କଂଗ୍ରେସମଧ୍ୟରେ ବଢ଼ୁଚି ବଜେପି ଛିଡୁଚି ବିଜେଡିୱାର୍ଡ ନଂ ୪ ର ସମ୍ମିଳିତ ବିଜେପି କର୍ମୀମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ଏକ ସମାବେଶକେୟାର ହସ୍ପିଟାଲ ପକ୍ଷରୁ କେୟାର କନେକ୍ଟ କର୍ମଶାଳା ଆୟୋଜିତପଟିଆ ରାଜାଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ନେଲେ ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀଦୁଇଟି ପଦ୍ମ ଫୁଲ ଚି଼ହ୍ନରେ ମୋହର ମରିବା ପାଇଁ ନିବେଦନ କଲେ ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀନିର୍ବାଚନ ଇସ୍ତହାରରେ ରହୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲା ଘୋଷଣାPARICHAY FOUNDATION-PROJECT -PAVI – DISTRIBUTION DRIVE SUPPORTED BY Shipping corporation of India.ବିଜେପି ଡରରେ ନବୀନ ବାବୁ ଓଡ଼ିଶା ବାସୀଙ୍କୁ ଧୋକା ଦେଇଛନ୍ତିNMIET organizes 17th Athletic Meetସ୍ମାର୍ଟ ଲିଭିଙ୍ଗ୍ ସଲ୍ୟୁସନର ମାନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଟ୍ରାଞ୍ଜେପ ସ୍ମାର୍ଟ ବିଲିଂ ଏବଂ ଆମ୍ପିଓ ପୋଲାଣ୍ଡର ମିଳିତ ଉଦ୍ୟମଓଡ଼ିଶା କୃଷକ ସାଥୀ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ଚେତାବନୀ…ଏଏସିସିଆଇ ର ୩ ଦିନିଆ ସମ୍ମିଳନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛିଆଗାମୀ ୨୦୨୪ ନିର୍ବାଚନ ଉତ୍ତରରୁ ଲଢ଼ିବେ ଦେବାଶିଷ ନାୟକଖୋଲିଲା ଆଭୂଷଣ ଜ୍ବେଲର୍ସ“ଜଗବନ୍ଧୁ ଜରାଶ୍ରମ” ପକ୍ଷରୁ ଶୀତବସ୍ତ୍ର ଓ ରାସନ ସାମଗ୍ରୀ ବଣ୍ଟନପ୍ରଫେସର ରଶ୍ମୀ ମିଶ୍ରଙ୍କ ପୁସ୍ତକ “ୟୁଭିକା” ଉନ୍ମୋଚିତPoetry Collection “YUVAIKA” Launched
Blank space

କରୋନା ପଜେଟିଭ୍ ଙ୍କୁ କୋଭିଡ୍ ହସ୍ପିଟାଲ ନେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ ।

0

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ନିରପେକ୍ଷ ଖବର:ତା,୧୧/୦୫ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ଙ୍କୁ କୋଭିଡ୍ ହସ୍ପିଟାଲ ନେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ । ଯଦି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି କେରାନା ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ୍ ହେଉଛନ୍ତି ଓ ତାଙ୍କ ଶରୀରରେ କୌଣସି ଲକ୍ଷଣ ପ୍ରକଶ ପାଉନାହିଁ ବା ସାମାନ୍ୟ ଲକ୍ଷଣ ଅଛି ତେବେ ତାଙ୍କୁ ଘରେ ସଙ୍ଗରୋଧରେ ରଖିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେବେ ସରକାର । ପ୍ରାଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ କେବଳ ସହରାଂଚଳରେ ଏହି ନିୟମ ଲାଗୁ ହେବ ।

ତେବେ ଘରେ ସଙ୍ଗରୋଧରେ ରହିବାକୁ କିଛି ସର୍ତ୍ତାବଳୀ ଅଛି । ସେହି କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ମାନେ ନିଜ ଘରେ ସଙ୍ଗରୋଧରେ ରହିବେ । ଯେଉଁ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଘର ଭିତରେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କୋଠରୀ ଓ ଶୈାଚାଳୟ ଥିବା । ନିଜ ଘରେ ରହୁଥିବା କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ଙ୍କ ହାତରେ ଲାଗିବ ଅଲିଭା କାଳୀର ଏକ ଷ୍ଟାମ୍ପ ଓ ବ୍ୟାଣ୍ଡ ହାତରେ ଲାଗିବ । ଆଉ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ରହୁଥିବା ଘର ବାହାରେ ଲାଗିବ ପୋଷ୍ଟର । କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ରହୁଥିବା ଘରେ କଂଟେନକେମଂଟ ଜୋନର ସର୍ତ୍ତ ଲାଗୁ ହେବ ।ସେହିପରି କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ଡିସଚାର୍ଜ ପଲିସକୁ ନେଇ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଜାରି କରିଥିବା ଗାଇଡଲାଇନରେ କିଛି ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣି ଏହାକୁ ଆହୁରି କଠୋର କରିଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ସରକାର । ହସ୍ପିଟାଲରୁ ଡିସଚାର୍ଜ ହେଉଥିବା କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ୧୪ ଦିନର ହୋମ କ୍ୱାରେଂଟିନ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ । ସୁସ୍ଥ ହେଉଥିବା କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ଘର ଭିତରେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କୋଠରୀ ଓ ଶୈାଚାଳୟ ଥିବା ଜରୁରୀ । ଘରେ ସଙ୍ଗରୋଧର ସୁବିଧା ନଥିଲେ ଡିସଚାର୍ଜ ହେଉଥିବା କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କୁ ସରକାରୀ ସଙ୍ଗୋରଧ ଗୃହରେ ରଖାଯିବ ।

Blank space

କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ଓ ହସ୍ପିଟାଲରୁ ଡିସଚାର୍ଜ ପଲିସି ଭିତରେ ଆସିଛି ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ତଥ୍ୟ । ରାଜ୍ୟରେ ଗତ କିଛି ଦିନ ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ୨୪୧ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ଭିତରୁ ୨୨୯ଜଣ କ୍ୱାରେଂଟିନ ସେଂଟରେ ଅଛନ୍ତି । ୧୨ଜଣ ସଙ୍ଗରୋଧ ଗୃହ ବାହାରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ତେବେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି ଏହି ୧୨ଜଣ କେଉଁଠୁ ଆସିଲେ? ସେମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ତଥ୍ୟ ହାସଲ କାରିବା ନିହାତି ଆବଶ୍ୟକ । କାରଣ ସେମାନେ କେଉଁ ସୂତ୍ରରୁ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି ତାହା ଜାଣିବା ନିହାତି ଦରକାର ।

Mo sapath

Leave A Reply

Your email address will not be published.