Blank space
Blank space
Breaking News/ମୁଖ୍ୟ ଖବର:
କେବଳ ନବୀନ ଓ କେବଳ ଶଙ୍ଖ ଆସିଲେ ହିଁ ଆମ ରାଜ୍ୟରେ ଆହୁରି ଉନ୍ନତି ହୋଇପାରିବ୩୬ ନଂ ୱାର୍ଡ ମଧୁସୂଦନ ନଗର ଓ ୟୁନିଟ -୪ ମାର୍କେଟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଜନ ସଂପର୍କ ପଦଯାତ୍ରାଓଡ଼ିଶାରେ ମୋଦୀଙ୍କର ଚିରାଚରିତ ମିଛ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଓ ଫମ୍ପା ଭାଷଣକୁ କଟାକ୍ଷ କଲା କଂଗ୍ରେସମଧ୍ୟରେ ବଢ଼ୁଚି ବଜେପି ଛିଡୁଚି ବିଜେଡିୱାର୍ଡ ନଂ ୪ ର ସମ୍ମିଳିତ ବିଜେପି କର୍ମୀମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ଏକ ସମାବେଶକେୟାର ହସ୍ପିଟାଲ ପକ୍ଷରୁ କେୟାର କନେକ୍ଟ କର୍ମଶାଳା ଆୟୋଜିତପଟିଆ ରାଜାଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ନେଲେ ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀଦୁଇଟି ପଦ୍ମ ଫୁଲ ଚି଼ହ୍ନରେ ମୋହର ମରିବା ପାଇଁ ନିବେଦନ କଲେ ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀନିର୍ବାଚନ ଇସ୍ତହାରରେ ରହୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲା ଘୋଷଣାPARICHAY FOUNDATION-PROJECT -PAVI – DISTRIBUTION DRIVE SUPPORTED BY Shipping corporation of India.ବିଜେପି ଡରରେ ନବୀନ ବାବୁ ଓଡ଼ିଶା ବାସୀଙ୍କୁ ଧୋକା ଦେଇଛନ୍ତିNMIET organizes 17th Athletic Meetସ୍ମାର୍ଟ ଲିଭିଙ୍ଗ୍ ସଲ୍ୟୁସନର ମାନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଟ୍ରାଞ୍ଜେପ ସ୍ମାର୍ଟ ବିଲିଂ ଏବଂ ଆମ୍ପିଓ ପୋଲାଣ୍ଡର ମିଳିତ ଉଦ୍ୟମଓଡ଼ିଶା କୃଷକ ସାଥୀ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ଚେତାବନୀ…ଏଏସିସିଆଇ ର ୩ ଦିନିଆ ସମ୍ମିଳନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛିଆଗାମୀ ୨୦୨୪ ନିର୍ବାଚନ ଉତ୍ତରରୁ ଲଢ଼ିବେ ଦେବାଶିଷ ନାୟକଖୋଲିଲା ଆଭୂଷଣ ଜ୍ବେଲର୍ସ“ଜଗବନ୍ଧୁ ଜରାଶ୍ରମ” ପକ୍ଷରୁ ଶୀତବସ୍ତ୍ର ଓ ରାସନ ସାମଗ୍ରୀ ବଣ୍ଟନପ୍ରଫେସର ରଶ୍ମୀ ମିଶ୍ରଙ୍କ ପୁସ୍ତକ “ୟୁଭିକା” ଉନ୍ମୋଚିତPoetry Collection “YUVAIKA” Launched
Blank space

ବୟନିକାର ସ୍ୱୟଂଚାଳିତ ପ୍ରଣାଳୀ “ବୟନସ୍ପର୍ଶ’’ଉନ୍ମୋଚିତ

0

ଭୁବନେଶ୍ୱର,ନିରପେକ୍ଷ ଖବର: ତା୩୦/୧୧ ଆଜି ଅପରାହ୍ନରେ ବୟନ ଭବନଠାରେ ହସ୍ତତନ୍ତ, ବୟନ ଓ ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀମତୀ
ପଦ୍ମିନୀ ଦିଆନ ବୟନିକାର ଏକ ସ୍ୱୟଂଚାଳିତ ପ୍ରଣାଳୀ “ବୟନସ୍ପର୍ଶ’’କୁ ଉନ୍ମୋଚିତ କରିଥିଲେ । ଏହି ବୈଷୟିକ ପ୍ରଣାଳୀ ‘ଗଅପି-ଓଅକ୍ତଅ‘ ଉପନରେ ଆଧାରିତ ଏବଂ ହସ୍ତତନ୍ତ, ବୟନ ଓ ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ “୫ ଟି ’’ ଯୋଜନାର ଏକ ଅଂଶବିଶେଷ । ଏହି ଯୋଜନାକୁ ଇଡ଼୍‌କଲ୍‌ ସଫଫେୱର ଜରିଆରେ “ଓଏସିସ୍‌’’ ନାମକ ସଂସ୍ଥା କାର୍ଯ୍ୟାନ୍ୱୟନ କରୁଛନ୍ତି । ଏହି ପ୍ରଣାଳୀ ବୟନିକାର ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ତଥା ସମସ୍ତ
ଶାଖାରେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରାଯିବ । ଏହାଦ୍ୱାରା ବୟନିକାର ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ବିଭିନ୍ନ ସମିତିମାନଙ୍କଠାରୁ କ୍ରୟ କରାଯାଇଥିବା ଲୁଗାର ହିସାବ, ପ୍ରତି ଶାଖାକୁ ଯୋଗାଯାଉଥିବା ଲୁଗାର ହିସାବ, ପ୍ରତି ଶାଖାରେ ବିକ୍ରୀ ହେଉଥିବା ଲୁଗାର ହିସାବ, ଶାଖାୱାରୀ ଦୈନନ୍ଦିନ ବିକ୍ରୀ ଓ ବିକ୍ରୀ ଓ ବିକ୍ରୀ ଅର୍ଥ ଡ଼ିପୋଜିଟ୍‌, ଶାଖାୱାରୀ ଲାଭକ୍ଷତି ଓ ସର୍ବୋପରି ବୟନିକାର ବ୍ୟବସାୟ ଅଟକଳ ଓ ଲକ୍ଷ୍ୟହାସଲର ସହଜ ଓ ସୁବିଧାରେ ସମୀକ୍ଷା କରାଯାଇପାରିବ ।
କେଉଁ ଶାଖାରେ କେଉଁ କିସମର ଲୁଗା ବିକ୍ରୀ ହେଉଛି, ତାହା ଅତି ସହଜରେ ଜାଣିହେବ ଏବଂ ତଦନୁଯାୟୀ ବୟନିକା ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରାଥମିକ ସମିତିମାନଙ୍କଠାରୁ ଉପଯୁକ୍ତ ଲୁଗାକ୍ରୟ କରିପାରିବ । ଏହି ପ୍ରକି୍ରୟାରେ ସମସ୍ତ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଠିକଣା ଓ ତାଙ୍କର ଚାହିଦାକ ରେକର୍ଡ଼ କରିହେବ ।ଆଜିର ଏହି ଉଦ୍‌ଘାଟନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମାନନୀୟା କମିଶନର ତଥା ଶାସନ ସଚିବ ଶ୍ରୀମତୀ ଶୁଭା ଶର୍ମା (ଭା.ପ୍ର.ସେ), ହସ୍ତତନ୍ତ, ବୟନ ଓ ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ବିଭାଗ, ଓଡ଼ିଶା,
ବୟନିକାର ସଭାପତି ଶ୍ରୀଯୁକ୍ତ ଶେଷ କୁମାର ମେହେର, ବୟନଶିଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ, ଓଡ଼ିଶା ତଥା ବୟନିକାର ପରିଚାଳନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଶ୍ରୀଯୁକ୍ତ ଜ୍ୟୋତିପ୍ରକାଶ ଦାସ (ଓ.ପ୍ର.ସେ) ଓ ବିଭାଗ, ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟର ତଥା ବୟନିକାର ଉଚ୍ଚପଦସ୍ଥ ଅଧିକାରୀଗଣ ଯୋଗଦାନ କରିଥିଲେ । ଏହି ଉଚ୍ଚକୋଟିର ପ୍ରକଳ୍ପ ପାଇଁ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀମତୀ ଦିଆନ ବୟନିକାକୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜ୍ଞାପନ କରିଥିଲେ । କମିଶନର ତଥା ଶାସନ ସଚିବ ଶ୍ରୀମତୀ ଶର୍ମା ଏହାକୁ ଏକ
ଯୁଗାନ୍ତକାରୀ ଓ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଉପାଦେୟ ପ୍ରଣାଳୀ ଭାବେ ଅଭିହିତ କରିଥିଲେ । ବୟନିଶିଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ତଥା ବୟନିକାର ପରିଚାଳନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଶ୍ରୀ ଦାସ ଏହି ବୈଷୟିକ ପ୍ରଣାଳୀକୁ ଆଧାର କରି ବୟନିକା ଏକ ସ୍ୱଚ୍ଛ ଓ ବିଶ୍ୱାସଯୋଗ୍ୟ ବ୍ୟବସ୍ଥା ପ୍ରଣୟନ କରିବ, ଯାହା ବୁଣାକାର ସମିତି, ବୁଣାକାର ତଥା ଗ୍ରାହକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ଉତ୍ତମ ସମ୍ପର୍କ ପ୍ରତିଷ୍ଠାରେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଫଳପ୍ରଦ ହେବ । ସର୍ବୋପରି ବୟନିକା ଭବିଷ୍ୟତରେ ଏହାର ବ୍ୟବସାୟିକ ଲକ୍ଷ୍ୟକୁ ପରିବର୍ଦ୍ଧିତ କରିପାରିବ ବୋଲି କହିଥିଲେ । ଶେଷରେ ବୟନିକାର ସମ୍ପାଦକ ଶ୍ରୀଯୁକ୍ତ ଦେବରାଜ ସାହୁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଅର୍ପଣ କରିଥିଲେ । ଏହି ଉନ୍ମୋଚନ ଅବସରରେ ବିଭାଗ ଅତିରିକ୍ତ ସଚିବ ଶ୍ରୀ ବୃନ୍ଦାବନ ବେହେରା, ଯୁଗ୍ମ ସଚିବ ଶ୍ରୀମତୀ ଅଞ୍ଜନା ପଣ୍ଡା ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ।

Mo sapath

Leave A Reply

Your email address will not be published.